Uvnitř nás existují tři hlavní energetické dráhy: levá, pravá a střední.


Levá energetická dráha - dráha měsíční

Měsíční dráha stoupá podél levé strany našeho těla, na čele se kříží a končí v pravé polovině hlavy. Má v nás na starosti naše city, to jak moc umíme mít rádi maminku a tatínka, své kamarády, všechny ostatní i samy sebe. Je v ní také uložena všechna naše minulost.
Pravá energetická dráha - dráha sluneční

Sluneční dráha stoupá podél pravé strany našeho těla, na čele se kříží a končí v levé polovině hlavy. Má v nás na starosti všechny činnosti, které děláme. Hraní s hračkami, běhání s kamarády, malování, sportování, učení, zkrátka vše, co děláme a na co myslíme. Je v ní uložena naše budoucnost.
Střední energetická dráha - dráha přítomnosti

Dráha přítomnosti stoupá středem našeho těla a prochází vrcholem hlavy ven. Udržuje nás v přítomném okamžiku, teď a tady. Dělá nás radostnými, spontánními, hravými, milými a milujícími. Proto je důležité, aby tato dráha byla čistá a mohla v ní stále proudit naše vnitřní mateřská energie. Ať děláme cokoliv, můžeme se díky dráze přítomnosti cítit vždy skvěle.Tři energetické dráhy v nás

V každém člověku je uložena pozitivní síla, která se schopná vyvést nás z obtížných životních situací. Pokud si přejeme, vyřeší všechny naše potíže. Jak? Můžete si to nyní vyzkoušet. Pohodlně se posaďte a nechte se vést následující krátkou meditací.

 

Zajímavé články ke stažení

Meditace může pomoci při astmatu

Pár slov pro rodiče

Jakýkoliv dotaz ohledně meditace Vám rádi zodpovíme. Ptejte se na emailu:

info@meditace-pro-kazdeho.cz

Písničky k meditaci pro děti

Veselá meditační hudba

CD Kundala

Zajímavé stránky o meditaci:

Série audio meditací pro zklidnění mysli

Stáhněte si zdarma příručku o meditaci

Meditace pomáhá dětem s ADHD - anglicky

Meditací proti astmatu - anglicky

Kontakty na místa meditace v ČR

Meditace pro začátečníky

Hezký kreslený videoklip o hledání vnitřní energie